כיצד אפשר להיות מומחה לצילומי אופנה?

צלמי אופנה זוכים לתהילה רבה מאחר והם מתחככים בדוגמניות יפהפיות מן השורה הראשונה, ובמהלך עבודתם הם נהנים מעולם הזוהר והיופי. עולם האופנה אפוף באבק כוכבים מנצנץ וזוהר, ורבים מעוניינים להתמקצע בתחום ולהפוך לצלמי אופנה מוכרים ולהציג את הצילומים שלהם במגזינים נחשקים, בעיתונים וברשתות החברתיות. עם זאת, לא כל צלם עם מצלמה משוכללת וסטודיו מאובזר מסוגל להפוך לצלם אופנה מצליח, לכן השלב הראשון לקריירה זוהרת כצלם אופנה היא ללמוד צילום באופן מקצועי ומעמיק, לרכוש ידע וניסיון ולפתח שפה אישית ייחודית.

צילום אופנה מקצועי ואיכותי משלב בין כשרון בתחום הצילום ומיומנות להפיק צילומים מרהיבים המעבירים מסר רצוי לבין סטיילינג מנצח, איפור מקצועי ודוגמניות יפהפיות. חשוב לזכור כי צילום אופנה כולל תחומים שונים בתוכו כמו צילום לקטלוגים, לשערי מגזינים, לאתרי אינטרנט של חברות אופנה, לתוכניות טלוויזיה, למודעות פרסום, לעיתונים ועוד. צלם אופנה מקצועי לוכד את הרגע המרגש והמקורי ביותר כדי להעביר את ערכי המותג והמסרים של הלקוח, ועליו להפיק צילומים מרהיבים המותאמים למאפייני קהל היעד הגורמים לרגש, לתחושות שונות ולהנעת הצופה לפעולה מסוימת כמו הזמנת הבגד באתר או רכישת הפריט בחנות.

כיצד צלם אופנה מקצועי נערך ליום הצילומים?

צלם מקצועי מהווה חלק מרכזי בצוות ההפקה של צילומי האופנה למותג מסוים, יש לציין כי הפקת צילומי אופנה דורשת צוות הכולל אנשי מקצוע מתחומים שונים כמו סטייליסטים, מאפרים, מעצבי שיער, מפיקים, עוזרי הפקה, מלבישים ועוד. ההכנות ליום צילומי אופנה מתחילות בתכנון מקדים ומדויק ויש להתייחס לפרטים גדולים וקטנים כאחד כדי להבטיח צילומים מושלמים ועל מנת להשיג את מטרות המותג.

צלם אופנה מסייע לצוות ההפקה לגבש קונספט ייחודי לצילומים, הוא משתתף בפגישה עם אנשי הקריאייטיב ונציגי המותג, והניסיון שלו מסייע להוליד רעיונות מקוריים להפקת האופנה. למעשה, צלם אופנה מקצועי ומנוסה מתכנן את יום הצילומים, מגבש קונספט המתאים לערכי המותג ומטרת הצילומים, הוא מחליט על מקום הצילום (סטודיו, חוף ים, מדבר, נחל, פארק או צילום בסטודיו), ולרוב הצלם משתתף גם בבחירת הדוגמנים והדוגמניות.

בחירת קונספט לצילום

צלם מקצועי ומומחה להפקות אופנה בוחר את קונספט הצילום יחד עם צוות ההפקה ונציגי המותג. חשוב לבחור קונספט מקורי וייחודי המותאם לערכי ולחזון המותג, והצילומים צריכים להעביר מסרים שיווקיים בהתאם למטרת הקמפיין.

בחירת לוקיישן

בחירת לוקיישן לצילומי אופנה היא משימה מורכבת ויש להתייחס לגורמים רבים. הלוקיישן לצילומים חייב להתאים באופן מושלם לקונספט הנבחר מראש ולמטרות המותג, ובהתאם למקום הצילומים הצלם דואג להיערכות נכונה, קובע את שעת הצילום בהתאם לתנאי התאורה ועוד.

ניתן לבחור לוקיישנים שונים כמו חוף הים בזריחה או בשקיעה או בריכה יוקרתית לצילומי בגדי ים, צילום בוואן מעוצב בסגנון שנות ה-60, צילום בחיק הטבע, צילום אורבני במרכז היער או בחניון עם קירות מלאים בגרפיטי וכו’.

בחירת דוגמנים/ות

הצלם מסייע בבחירת הדוגמנים והדוגמניות להפקת האופנה, יש לו טביעת עין מעולה, והוא יודע כיצד להעמיד נכון ולתפעל את הדוגמנים כדי להפיק צילומים אמנותיים ומושלמים.

כיצד אפשר להיות צלם אופנה מקצועי?

כדי להתמקצע בהפקות אופנה מומלץ ללמוד צילום מקצועי בבית ספר מוביל ומוכר. במהלך הקורס המקצועי רוכשים ידע מקיף כמו שיטות מתקדמות למדידת אור ולחשיפה, יצירת סיפור תיעודי בצילום, צילום אורבני, ביטוי רגש בצילום ומפתחים אמירה אישית ייחודית. צלם אופנה חייב לשלוט במקצועיות ובאופן מלא בציוד הצילום, עליו להכיר את המצלמה והפונקציות הכלולות בה, לעבוד נכון עם פלאשים ותאורה, ובנוסף עליו להיות ער וקשוב למתרחש על הסט, לתקשר היטב עם הדוגמניות וצוות ההפקה, ולמעשה הוא מוביל את יום הצילומים ועל פיו יישק דבר. 

מאמרים נוספים

גלילה למעלה

מבצע טוטאל לוק במיוחד בשבילך!

רק ב- ₪1,290

כולל ג’קט, מכנסיים, חולצה מכופתרת, פפיון/עניבה, חגורה ונעליים בהתאמה אישית.

שלום, צריכים עזרה?